Final Site Brackets: Interactive Printable
Regional Brackets: Austin | Harwich | Ithaca | Millington| Moline | Moosic | Terre Haute | Whitewater
Championship Program

Six teams will compete at four regional sites and eight teams will compete at four regional sites in the Division III Baseball tournament beginning May 15. All regionals will use a double-elimination format. Follow all the action below as teams clinch spots for a trip to the championship in Appleton, Wis.

AUGUSTANA REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Augustana (Ill.) | Rock Island, Ill. | Swanson Stadium Watch/Live Stats
1 May 15, 1 p.m. No. 1 Webster vs. No. 6 Ripon Webster, 7-6
2 May 15, 4:30 p.m. No. 2 Wartburg vs. No. 5 Adrian Adrian, 5-4
3 May 15, 8 p.m. No. 3 Augustana (Ill.) vs. No. 4 Concordia (Chicago) Concordia (Chicago), 2-0
4 May 16, 1 p.m. No. 6 Ripon vs. No. 2 Wartburg Wartburg, 10-0
5 May 16, 4:30 p.m. No. 1 Webster vs. No. 3 Augustana (Ill.) Augustana (Ill.), 5-3
6 May 16, 8 p.m. No. 5 Adrian vs. No. 4 Concordia (Chicago) Concordia (Chicago), 3-2
7 May 17, 1 p.m. No. 1 Webster vs. No. 5 Adrian Webster, 11-3
8 May 17, 4:30 p.m. No. 2 Wartburg vs. No. 3 Augustana (Ill.) Augustana (Ill.), 9-3
9 May 17, 8 p.m. No. 4 Concordia (Chicago) vs. No. 1 Webster Webster, 8-2
10 May 18, 1 p.m. No. 3 Augustana (Ill.) vs. No. 4 Concordia (Chicago) Concordia (Chicago), 9-6
11 May 18, 4:30 p.m. No. 1 Webster vs. No. 4 Concordia (Chicago) Webster, 7-3
CONCORDIA (TEXAS) REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Concordia (Texas) | Austin, Texas | Tornado Field Watch/Live Stats
1 May 15, 1 p.m. No. 1 Linfield vs. No. 6 Texas Lutheran Linfield, 2-0
2 May 15, 4:30 p.m. No. 2 Cal Lutheran vs. No. 5 Trinity (Texas) Trinity (Texas), 1-0
3 May 15, 8 p.m.  No. 3 Texas-Tyler vs. No. 4 Pomona-Pitzer Texas-Tyler, 4-3
4 May 16, 1 p.m. No. 6 Texas Lutheran vs. No. 2 Cal Lutheran Cal Lutheran, 4-3
5 May 16, 4:30 p.m. No. 1 Linfield vs. No. 4 Pomona-Pitzer Linfield, 8-3
6 May 16, 8 p.m. No. 5 Trinity (Texas) vs. No. 3 Texas-Tyler Trinity (Texas), 4-2
7 May 17, 1 p.m. No. 1 Linfield vs. No. 5 Trinity (Texas) Linfield, 4-3
8 May 17, 4:30 p.m. No. 2 Cal Lutheran vs. No. 3 Texas-Tyler Texas-Tyler, 3-2
9 May 17, 8 p.m. No. 5 Trinity (Texas) vs. No. 3 Texas-Tyler Trinity (Texas), 3-1
10 May 18, 1 p.m. No. 1 Linfield vs. No. 5 Trinity (Texas) Trinity (Texas), 3-2
11 May 18, 4:30 p.m. No. 1 Linfield vs. No. 5 Trinity (Texas) Linfield, 3-1
ECAC REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: ECAC | Harwich, Mass. | Whitehouse Field Watch/Live Stats
1 May 15, 9:30 a.m. No. 4 Western New England vs. No. 5 MIT Western New England, 5-2
2 May 15, 1 p.m. No. 1 Southern Maine vs. No. 8 Daniel Webster Southern Maine, 5-2
3 May 15, 4:30 p.m. No. 3 Endicott vs. No. 6 St. Joseph’s (Maine) Endicott, 4-3
4 May 15, 8 p.m. No. 2 Wheaton (Mass.) vs. No. 7 Salem State Wheaton (Mass.), 5-3
5 May 16, 9:30 a.m. No. 5 MIT vs. No. 8 Daniel Webster Daniel Webster, 10-4
6 May 16, 1 p.m. No. 6 St. Joseph’s (Maine) vs. No. 7 Salem State St. Joseph's, 7-5
7 May 16, 4:30 p.m. No. 4 Western New England vs. No. 1 Southern Maine Southern Maine, 6-5
8 May 16, 8 p.m. No. 3 Endicott vs. No. 2 Wheaton (Mass.) Endicott, 3-2
9 May 17, 9:30 a.m. No. 6 St. Joseph's (Maine) vs. No. 4 Western New England Western New England, 5-3
10 May 17, 1 p.m. No. 2 Wheaton (Mass.) vs. No. 8 Daniel Webster Wheaton (Mass.), 3-1
11 May 17, 4:30 p.m. No. 1 Southern Maine vs. No. 3 Endicott Endicott, 5-2
12 May 17, 8 p.m. No. 4 Western New England vs. No. 2 Wheaton (Mass.) Western New England, 8-3
13 May 18, Noon No. 1 Southern Maine vs. No. 4 Western New England Southern Maine, 7-0
14 May 18, 4 p.m. No. 3 Endicott vs. No. 1 Southern Maine Southern Maine, 5-2
15 May 19, Noon No. 3 Endicott vs. No. 1 Southern Maine Southern Maine, 9-0
ITHACA REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Ithaca | Auburn, N.Y. | Falcon Park Watch/Live Stats
1 May 15, 11:15 a.m. No. 4 Farmingdale State vs. No. 5 Neumann Farmingdale St., 7-2
2 May 15, 2:30 p.m. No. 1 Ithaca vs. No. 8 Moravian Ithaca, 11-2
3 May 15, 4:30 p.m. No. 3 Rowan vs. No. 6 Amherst Amherst, 10-8
4 May 15, 7:45 p.m. No. 2 Cortland State vs. No. 7 Rensselaer Cortland State, 4-3
5 May 16, 10 a.m. No. 5 Neumann vs. No. 8 Moravian Neumann, 5-3
6 May 16, 1:15 p.m. No. 3 Rowan vs. No. 7 Rensselaer Rensselaer, 5-2
7 May 16, 4:30 p.m. No. 4 Farmingdale State vs. No. 1 Ithaca Ithaca, 4-1
8 May 16, 7:45 p.m. No. 6 Amherst vs. No. 2 Cortland State Amherst, 6-3
9 May 17, 10 a.m. No. 7 Rensselaer vs. No. 4 Farmingdale State Rensselaer, 6-5
10 May 17, 1:15 p.m. No. 2 Cortland State vs. No. 5 Neumann Cortland State, 4-0
11 May 17, 4:30 p.m. No. 1 Ithaca vs. No. 6 Amherst Ithaca, 3-2
12 May 17, 7:45 p.m. No. 7 Rensselaer vs. No. 2 Cortland State Cortland State, 5-2
13 May 18, 1 p.m. No. 6 Amherst vs. No. 2 Cortland State Cortland State, 3-1
14 May 18, 5 p.m. No. 1 Ithaca vs. No. 2 Cortland State Ithaca, 4-2
MISERICORDIA REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Misericordia | Moosic, Pa. | PNC Field Watch/Live Stats
1 May 15, 10 a.m. No. 4 Alvernia vs. No. 5 Johns Hopkins Alvernia, 10-5
2 May 15, 1:15 p.m. No. 1 Kean vs. No. 8 Penn State-Harrisburg     Kean, 12-7
3 May 15, 4:30 p.m. No. 3 Misericordia vs. No. 6 Ramapo Ramapo, 4-0
4 May 15, 7:45 p.m. No. 2 Keystone vs. No. 7 Franklin & Marshall Keystone, 8-0
5 May 16, 10 a.m. No. 5 Johns Hopkins vs. No. 8 Penn State-Harrisburg Johns Hopkins, 15-2
6 May 16, 1:15 p.m. No. 3 Misericordia vs. No. 7 Franklin & Marshall Misericordia, 7-5
7 May 16, 4:30 p.m. No. 4 Alvernia vs. No. 1 Kean Kean, 5-2
8 May 16, 7:45 p.m. No. 6 Ramapo vs. No. 2 Keystone Keystone, 4-2
9 May 17, 10 a.m. No. 3 Misericordia vs. No. 4 Alvernia Misericordia, 6-0
10 May 17, 1:15 p.m. No. 6 Ramapo vs. No. 5 Johns Hopkins Ramapo, 3-1
11 May 17, 4:30 p.m. No. 1 Kean vs. No. 2 Keystone Kean, 4-2
12 May 17, 7:45 p.m. No. 3 Misericordia vs. No. 6 Ramapo Misericordia, 2-1
13 May 18, Noon No. 2 Keystone vs. No. 3 Misericordia Keystone, 6-5
14 May 18, 3:30 p.m. No. 1 Kean vs. No. 2 Keystone Keystone, 2-0
15 May 19, 1 p.m. No. 1 Kean vs. No. 2 Keystone Kean, 6-1
RHODES REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Rhodes | Millington, Tenn. | USA Stadium Watch/Live Stats
1 May 15, 1 p.m. No. 1 Huntingdon vs. No. 6 Methodist Methodist, 4-3
2 May 15, 4:30 p.m. No. 2 Salisbury vs. No. 5 Randolph-Macon Salisbury, 3-2
3 May 15, 8 p.m. No. 3 Millsaps vs. No. 4 Bridgewater (Va.) Millsaps, 7-0
4 May 16, 1 p.m. No. 1 Huntingdon vs. No. 5 Randolph-Macon Huntingdon, 5-0
5 May 16, 4:30 p.m. No. 6 Methodist vs. No. 4 Bridgewater (Va.) Bridgewater, 10-7
6 May 16, 8 p.m. No. 2 Salisbury vs. No. 3 Millsaps Salisbury, 11-5
7 May 17, 1 p.m. No. 6 Methodist vs. No. 3 Millsaps Millsaps, 8-2
8 May 17, 4:30 p.m. No. 1 Huntingdon vs. No. 4 Bridgewater (Va.) Huntingdon, 6-2
9 May 17, 8 p.m. No. 2 Salisbury vs. No. 3 Millsaps Millsaps, 7-0
10 May 18, 1 p.m. No. 1 Huntingdon vs. No. 2 Salisbury Salisbury, 9-3
11 May 18, 4:30 p.m. No. 3 Millsaps vs. No. 2 Salisbury Millsaps, 7-6
ROSE-HULMAN REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Rose-Hulman | Terre Haute, Ind. | Art Nehf Field Watch/Live Stats
1 May 15, 10 a.m. No. 4 Illinois Wesleyan vs. No. 5 Washington & Jefferson Washington & Jefferson, 5-3
2 May 15, 1:15 p.m. No. 1 Manchester vs. No. 8 Mount Union Manchester, 12-3
3 May 15, 4:30 p.m. No. 3 Wooster vs. No. 6 Thomas More Thomas More, 20-4
4 May 15, 7:45 p.m. No. 2 Marietta vs. No. 7 Penn State-Behrend Marietta, 11-1
5 May 16, 10 a.m. No. 4 Illinois Wesleyan vs. No. 8 Mount Union Illinois Wesleyan, 5-2
6 May 16, 1:15 p.m. No. 3 Wooster vs. No. 7 Penn State-Behrend Wooster, 3-2
7 May 16, 4:30 p.m. No. 5 Washington & Jefferson vs. No. 1 Manchester Manchester, 4-2
8 May 16, 7:45 p.m. No. 6 Thomas More vs. No. 2 Marietta Marietta, 16-1
9 May 17, 10 a.m. No. 3 Wooster vs. No. 5 Washington & Jefferson Washington & Jefferson, 8-7
10 May 17, 1:15 p.m. No. 6 Thomas More vs. No. 4 Illinois Wesleyan Thomas More, 10-6
11 May 17, 4:30 p.m. No. 1 Manchester vs. No. 2 Marietta Manchester, 10-5
12 May 17, 9 p.m. No. 5 Washington & Jefferson vs. No. 6 Thomas More Washington & Jefferson, 11-8
13 May 18, Noon No. 2 Marietta vs. No. 5 Washington & Jefferson Marietta, 6-2
14 May 18, 3:30 p.m. No. 1 Manchester vs. No. 2 Marietta Manchester, 8-5
WHITEWATER REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Wisconsin-Whitewater | Whitewater, Wis. | Miller Stadium Watch/Live Stats
1 May 15, 1 p.m. No. 1 St. Thomas (Minn.) vs. No. 6 St. Scholastica St. Scholastica, 1-0
2 May 15, 4 p.m. No. 2 Wisconsin-Stevens Point vs. No. 5 Benedictine (Ill.) Wis.-Stevens Point, 6-5
3 May 15, 7 p.m. No. 3 Wisconsin-Whitewater vs. No. 4 Case Western Wis.-Whitewater, 2-0
4 May 16, 1 p.m. No. 1 St. Thomas (Minn.) vs. No. 5 Benedictine (Ill.) St. Thomas, 10-1
5 May 16, 4 p.m. No. 6 St. Scholastica vs. No. 4 Case Western Case Western, 3-1
6 May 16, 7 p.m. No. 2 Wis.-Stevens Point vs. No. 3 Wis.-Whitewater Wis.-Stevens Point, 7-6
7 May 17, 1 p.m. No. 6 St. Scholastica vs. No. 3 Wis.-Whitewater St. Scholastica, 3-2
8 May 17, 4 p.m. No. 1 St. Thomas (Minn.) vs. No. 4 Case Western Case Western, 7-3
9 May 17, 7 p.m. No. 2 Wis.-Stevens Point vs. No. 6 St. Scholastica Wis.-Stevens Point, 8-2
10 May 18, 1 p.m. No. 4 Case Western vs. No. 2 Wis.-Stevens Point Wis.-Stevens Point, 1-0