Final Site Brackets: Interactive Printable
Regional Brackets: Printable
Championship Program

The championship provides for eight regional sites hosting six teams. All regionals are double-elimination tournaments and will be played May 15-18. Regional champions will advance to the double-elimination championship finals May 24-31 at the USA Baseball National Training Complex in Cary, North Carolina. The finals will be hosted by Mount Olive and the town of Cary, North Carolina. Check back often for results.

ATLANTIC REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Kutztown | West Lawn, Pa. | Owls Field Watch/Live Stats
1 May 15, 3:30 p.m. No. 1 Millersville (36-14) vs. No. 6 Kutztown (30-19) Millersville, 3-2
2 May 15, Noon No. 2 Shepherd (38-12) vs. No. 5 Winston-Salem (35-17) Shepherd, 4-3
3 May 15, 7 p.m. No. 3 Seton Hill (36-15) vs. No. 4 Mercyhurst (30-13) Seton Hill, 4-1
4 May 16, 4:45 p.m. No. 6 Kutztown (30-20) vs. No. 5 Winston-Salem (35-18) Kutztown, 1-0
5 May 16, 7:45 p.m. No. 1 Millersville (37-14) vs. No. 4 Mercyhurst (30-14) Millersville, 5-3
6 May 16, 10:45 p.m. No. 2 Shepherd (39-12) vs. No. 3 Seton Hill (37-15) Seton Hill, 4-1
7 May 17, 1 p.m. No. 1 Millersville (38-14) vs. No. 3 Seton Hill (38-15) Seton Hill, 8-2
8 May 17, 4:30 p.m. No. 6 Kutztown (31-20) vs. No. 2 Shepherd (39-13) Kutztown, 3-2
9 May 17, 8 p.m. No. 6 Kutztown (32-20) vs. No. 1 Millersville (38-15) Millersville, 3-1
10 May 18, Noon No. 3 Seton Hill (39-15) vs. No. 1 Millersville (39-15) Seton Hill, 3-0
CENTRAL REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Arkansas Tech | Russellville, Ark. | Tech Field Watch/Live Stats
1 May 15, 8 p.m. No. 1 Arkansas Tech (42-10) vs. No. 6 Augustana (S.D.) (40-14) Arkansas Tech, 4-2
2 May 15, 4:30 p.m. No. 2 Southern Arkansas (38-17) vs. No. 5 Ark.-Monticello (36-15) S. Arkansas, 11-4
3 May 15, 1 p.m. No. 3 Minn. St.-Mankato (41-9) vs. No. 4 Emporia State (40-17) MSU-Mankato, 11-5
4 May 16, 1 p.m. No. 6 Augustana (S.D.) (40-15) vs. No. 5 Ark.-Monticello (36-16) Augustana, 8-6
5 May 16, 4:30 p.m. No. 1 Arkansas Tech (43-10) vs. No. 4 Emporia State (40-18) Emporia State, 3-2
6 May 16, 8 p.m. No. 2 Southern Arkansas (39-17) vs. No. 3 Minn. St.-Mankato (42-9) MSU-Mankato, 6-3
7 May 17, 1 p.m. No. 1 Arkansas Tech (43-11) vs. No. 2 Southern Arkansas (39-18) Arkansas Tech, 5-0
8 May 17, 4:30 p.m. No. 4 Emporia State (41-18) vs. No. 6 Augustana (S.D.) (41-15) Emporia State, 3-0
9 May 17, 8 p.m. No. 3 Minnesota State-Mankato (43-9) vs. No. 1 Arkansas Tech (44-11) MSU-Mankato, 5-2
10 May 18, 2 p.m. No. 4 Emporia State (42-18) vs. No. 3 Minn. St.-Mankato (44-9) MSU-Mankato, 6-3
EAST REGION
GAME DATE/TIME MATCHUP RESULT
Host: Southern New Hampshire | Manchester, N.H. | SNHU Baseball Field Watch/Live Stats
1 May 15, 11 a.m. No. 1 Southern N.H. (39-12) vs. No. 6 Felician (29-18) SNHU, 9-3
2 May 15, 3 p.m. No. 2 Franklin Pierce (35-16) vs. No. 5 Dowling (33-15) Dowling, 3-0
3 May 15, 7 p.m. No. 3 Wilmington (Del.) (33-9-1) vs. No. 4 St. Thomas Aquinas (35-15) Wilmington, 4-0
4 May 16, 10 a.m. No. 6 Felician (29-19) vs. No. 2 Franklin Pierce (35-17) Felician, 5-0
5 May 16, 1 p.m. No. 1 Southern N.H. (40-12) vs. No. 4 St. Thomas Aquinas (35-16) STA, 6-1
6 May 16, 8 p.m. No. 5 Dowling (34-15) vs. No. 3 Wilmington (Del.) (34-9-1) Dowling, 6-1
7 May 17, 11:30 a.m. No. 1 Southern N.H. (40-13) vs. No. 3 Wilmington (Del.) (34-10-1) SNHU, 4-3
8 May 17, 3:30 p.m. No. 6 Felician (30-19) vs. No. 4 St. Thomas Aquinas (36-16) STA, 8-5
9 May 17, 7:30 p.m. No. 5 Dowling (35-15) vs. No. 1 Southern N.H. (41-13) Dowling, 4-3
10 May 18, Noon No. 4 St. Thomas Aquinas (37-16) vs. No. 5 Dowling (36-15) STA, 4-2
11 May 18, 3:30 p.m. No. 4 St. Thomas Aquinas (38-16) vs. No. 5 Dowling (36-16) STA, 3-0
MIDWEST REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Southern Indiana | Evansville, Ind. | USI Baseball Stadium Watch/Live Stats
1 May 15, 7 p.m. No. 1 Southern Indiana (41-11) vs. No. 6 Indianapolis (30-23) Southern Indiana, 5-3
2 May 15, 11 a.m. No. 2 Grand Valley State (37-11) vs. No. 5 Lake Erie (31-20) GVSU, 9-4
3 May 15, 3 p.m. No. 3 Drury (41-11) vs. No. 4 Wayne State (Mich.) (35-15) Wayne St., 1-0
4 May 16, 11 a.m. No. 6 Indianapolis (30-24) vs. No. 5 Lake Erie (31-21) Lake Erie, 4-3
5 May 16, 3 p.m. No. 1 Southern Indiana (42-11) vs. No. 3 Drury (41-12) Drury, 9-3
6 May 16, 7 p.m. No. 2 Grand Valley State (38-11) vs. No. 4 Wayne State (Mich.) (36-15) GVSU, 7-2
7 May 17, 11 a.m. No. 1 Southern Indiana (42-12) vs. No. 4 Wayne State (Mich.) (36-16) Southern Indiana, 6-2
8 May 17, 3 p.m. No. 3 Drury (42-12) vs. No. 5 Lake Erie (32-21) Drury, 16-3
9 May 17, 7 p.m. No. 2 Grand Valley State (39-11) vs. No. 1 Southern Indiana (43-12) Southern Indiana, 5-2
10 May 18, Noon No. 3 Drury (43-12) vs. No. 2 Grand Valley State (39-12) Drury, 5-2
11 May 18, 4 p.m. No. 1 Southern Indiana (44-12) vs. No. 3 Drury (44-12) Southern Indiana, 4-2
SOUTH REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Tampa | Tampa, Fla. | UT Baseball Field Watch/Live Stats
1 May 15, 11 a.m. No. 1 Tampa (47-2) vs. No. 6 Stillman (30-19) Tampa, 3-2
2 May 15, 3 p.m. No. 2 Lynn (34-13) vs. No. 5 Alabama-Huntsville (39-14) UAH, 4-1
3 May 15, 7 p.m. No. 3 Delta State (38-11) vs. No. 4 Florida Southern (32-17) Fla. Southern, 8-4
4 May 16, 11 a.m. No. 6 Stillman (30-20) vs. No. 2 Lynn (34-14) Lynn, 14-6
5 May 16, 3 p.m. No. 1 Tampa (48-2) vs. No. 3 Delta State (38-12) Tampa, 7-3
6 May 16, 7 p.m. No. 5 Alabama-Huntsville (40-14) vs. No. 4 Florida Southern (33-17) UAH, 11-1
7 May 17, 11 a.m. No. 1 Tampa (49-2) vs. No. 5 Alabama-Huntsville (41-14) Tampa, 9-5
8 May 17, 3 p.m. No. 2 Lynn (35-14) vs. No. 4 Florida Southern (33-18) Fla. Southern, 4-2
9 May 17, 7 p.m. No. 5 Alabama-Huntsville (41-15) vs. No. 4 Florida Southern (34-18) Fla. Southern, 7-2
10 May 18, Noon No. 1 Tampa (50-2) vs. No. 4 Florida Southern (35-18) Tampa, 3-0
SOUTH CENTRAL REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Colorado Mesa | Grand Junction, Colo. | Suplizio Field Watch/Live Stats
1 May 15, 9 p.m. No. 1 Colorado Mesa (40-10) vs. No. 6 New Mexico Highlands (32-20) Colorado Mesa, 9-8
2 May 15, 5:30 p.m. No. 2 West Texas A&M (35-19) vs. No. 5 Tarleton State (29-22) WTAMU, 13-10
3 May 15, 2 p.m. No. 3 Texas A&M-Kingvsille (34-18) vs. No. 4 St. Edward's (39-14) TAMU-K, 9-2
4 May 16, 2 p.m. No. 6 New Mexico Highlands (32-21) vs. No. 5 Tarleton State (29-23) Tarleton, 13-9
5 May 16, 5:30 p.m. No. 1 Colorado Mesa (41-10) vs. No. 4 St. Edward's (39-15) Colorado Mesa, 12-8
6 May 16, 9 p.m. No. 2 West Texas A&M (36-19) vs. No. 3 Texas A&M-Kingsville (35-18) WTAMU, 17-3
7 May 17, 2 p.m. No. 1 Colorado Mesa (42-10) vs. No. 2 West Texas A&M (37-19) Colorado Mesa, 9-6
8 May 17, 5:30 p.m. No. 5 Tarleton State (30-23) vs. No. 3 Texas A&M-Kingsville (35-19) TAMU-K, 8-6
9 May 17, 9 p.m. No. 3 Texas A&M-Kingsville (36-19) vs. No. 2 West Texas A&M (37-20) TAMU-K, 7-4
10 May 18, 2 p.m. No. 1 Colorado Mesa (43-10) vs. No. 3 Texas A&M-Kingsville (37-19) TAMU-K, 9-8
11 May 18, 6:30 p.m. No. 1 Colorado Mesa (43-11) vs. No. 3 Texas A&M-Kingsville (38-19) Coloardo Mesa, 7-6
SOUTHEAST REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Lander | Greenwood, S.C. | Dolny Stadium Watch/Live Stats
1 May 15, 8 p.m. No. 1 Lander (47-6) vs. No. 6 Catawba (33-18) Lander, 4-1
2 May 15, 4 p.m. No. 2 Mount Olive (40-11) vs. No. 5 Georgia College (34-15) Georgia College, 10-0
3 May 15, Noon No. 3 Columbus State (36-15) vs. No. 4 South Carolina-Aiken (36-15) Columbus St., 3-2
4 May 16, Noon No. 6 Catawba (33-19) vs. No. 2 Mount Olive (40-12) Catawba, 16-4
5 May 16, 3:45 p.m. No. 1 Lander (48-6) vs. No. 4 South Carolina-Aiken (36-16) Lander, 12-8
6 May 16, 7:30 p.m. No. 5 Georgia College (35-15) vs. No. 3 Columbus State (37-15) Columbus State, 10-3
7 May 17, Noon No. 1 Lander (49-6) vs. No. 3 Columbus State (38-15) Lander, 9-3
8 May 17, 3:45 p.m. No. 6 Catawba (34-19) vs. No. 5 Georgia College (35-16 Catawba, 5-0
9 May 17, 7:30 p.m. No. 6 Catawba (35-19) vs. No. 3 Columbus State (38-16) Columbus State, 6-5
10 May 18, 6 p.m. No. 1 Lander (50-6) vs. No. 3 Columbus State (39-16) Columbus State, 19-5
11 May 18, 11 p.m. No. 3 Columbus State (40-16) vs. No. 1 Lander (50-7) Lander, 5-2
WEST REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: UC San Diego | La Jolla, Calif. | Triton Ballpark Watch/Live Stats
1 May 15, 10 p.m. No. 1 UC San Diego (35-14) vs. No. 6 Sonoma State (27-16) UC San Diego, 3-0
2 May 15, 6 p.m. No. 2 Chico State (39-13) vs. No. 5 Dixie State (35-15) Chico State, 5-4
3 May 15, 2 p.m. No. 3 California Baptist (37-13) vs. No. 4 Cal Poly Pomona (32-15) Cal Baptist, 5-3
4 May 16, 2 p.m. No. 6 Sonoma State (27-17) vs. No. 5 Dixie State (35-16) Dixie State, 6-5
5 May 16, 6 p.m. No. 1 UC San Diego (36-14) vs. No. 4 Cal Poly Pomona (32-16) UC San Diego, 20-5
6 May 16, 10 p.m. No. 2 Chico State (40-13) vs. No. 3 California Baptist (38-13) Chico State, 2-0
7 May 17, 2 p.m. No. 1 UC San Diego (37-14) vs. No. 2 Chico State (41-13) Chico State, 6-5
8 May 17, 6 p.m. No. 5 Dixie State (36-16) vs. No. 3 California Baptist (38-14) Cal Baptist, 5-2
9 May 17, 10 p.m. No. 1 UC San Diego (37-15) vs. No. 3 California Baptist (39-14) UC San Diego, 14-5
10 May 18, 5 p.m. No. 2 Chico State (42-13) vs. No. 1 UC San Diego (38-15) Chico State, 3-1