Final Site Brackets: Interactive Printable
Championship Program

Six teams will compete at four regional sites and eight teams will compete at four regional sites. All regionals will use a double-elimination format. Forty conference champions qualified automatically. Winners of the eight regional tournaments will qualify for the double-elimination championship at Fox Cities Stadium in Appleton, Wisconsin, May 23-27.

AUGUSTANA REGION (CENTRAL)
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Augustana (Ill.) | Rock Island, Ill. | Swanson Stadium Watch/Live Stats
1 May 14, 1 p.m. No. 1 Webster (37-5) vs. No. 6 DePauw (23-19) DePauw, 2-1
2 May 14, 4:30 p.m. No. 2 St. Thomas (Minn.) (33-7) vs. No. 5 Rose-Hulman (26-16) St. Thomas, 4-2
3 May 14, 8 p.m. No. 3 Buena Vista (36-7) vs. No. 4 St. Scholastica (30-10) Buena Vista, 7-1
4 May 15, 1 p.m. No. 1 Webster (37-6) vs. No. 5 Rose-Hulman (26-17) Rose-Hulman, 3-2
5 May 16, 4 p.m. No. 6 DePauw (24-19) vs. No. 4 St. Scholastica (30-11) DePauw, 6-5
6 May 16, 7:15 p.m. No. 2 St. Thomas (Minn.) (34-7) vs. No. 3 Buena Vista (37-7) St. Thomas, 11-5
7 May 17, 1 p.m. No. 6 DePauw (25-19) vs. No. 2 St. Thomas (Minn.) (35-7) St. Thomas, 14-8
8 May 17, 4:30 p.m. No. 5 Rose-Hulman (27-17) vs. No. 3 Buena Vista (37-8) Rose-Hulman, 4-3
9 May 17, 8 p.m. No. 6 DePauw (25-20) vs. No. 5 Rose-Hulman (28-17) Rose-Hulman, 1-0
10 May 18, 1 p.m. No. 2 St. Thomas (Minn.) (36-7) vs. No. 5 Rose-Hulman (29-17) St. Thomas, 9-4
ECAC REGION (NEW ENGLAND)
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: ECAC | Harwich, Mass. | Whitehouse Field Watch/Live Stats
1 May 14, 9:30 a.m. No. 4 Endicott (30-14) vs. No. 5 MIT (24-13) Endicott, 6-4
2 May 14, 1 p.m. No. 1 Eastern Connecticut State (32-7) vs. No. 8 Mitchell (23-12-1) Mitchell, 4-3
3 May 14, 4:30 p.m. No. 3 Tufts (33-7) vs. No. 6 St. Joseph's (Maine) (28-13) Tufts, 3-1
4 May 14, 8 p.m. No. 2 Southern Maine (31-12) vs. No. 7 Worcester State (25-15) Southern Maine, 8-4
5 May 15, 9:30 a.m. No. 5 MIT (24-14) vs. No. 1 Eastern Connecticut State (32-8) MIT, 6-2
6 May 15, 1 p.m. No. 6 St. Joseph's (Maine) (28-14) vs. No. 7 Worcester State (25-16) St. Joseph's, 4-2
7 May 15, 4:30 p.m. No. 4 Endicott (31-14) vs. No. 8 Mitchell (24-12-1) Endicott, 4-2
8 May 15, 8 p.m. No. 3 Tufts (34-7) vs. No. 2 Southern Maine (32-12) Southern Maine, 3-2
9 May 16, 9:30 a.m. No. 6 St. Joseph's (Maine) (29-14) vs. No. 8 Mitchell (24-13-1) St. Joseph's, 9-2
10 May 16, 1 p.m. No. 3 Tufts (34-8) vs. No. 5 MIT (25-14) MIT, 6-4
11 May 16, 4:30 p.m. No. 4 Endicott (32-14) vs. No. 2 Southern Maine (33-12) Southern Maine, 8-4
12 May 16, 8 p.m. No. 5 MIT (26-14) vs. No. 6 St. Joseph's (Maine) (30-14) MIT, 4-3
13 May 17, 1:30 p.m. No. 5 MIT (27-14) vs. No. 4 Endicott (32-15) Endicott, 7-3
14 May 17, 5:30 p.m. No. 2 Southern Maine (34-12) vs. No. 4 Endicott (33-15) Endicott, 6-4
15 May 18, Noon No. 2 Southern Maine (34-13) vs. No. 4 Endicott (34-15) Southern Maine, 11-1
ITHACA REGION (NEW YORK)
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Ithaca | Newark, N.Y. | Colburn Park Watch/Live Stats
1 May 14, 10 a.m. No. 4 Rutgers-Camden (29-11-1) vs. No. 5 Farmingdale State (25-11) Farmingdale State, 4-2
2 May 14, 1:15 p.m. No. 1 Cortland State (31-8) vs. No. 8 Castleton State (29-10) Cortland State, 2-1
3 May 14, 4:30 p.m. No. 3 Amherst (28-9) vs. No. 6 Stevens (26-13) Amherst, 4-3
4 May 14, 7:45 p.m. No. 2 Kean (31-12) vs. No. 7 Union (N.Y.) (26-10-1) Kean, 5-4
5 May 15, 10 a.m. No. 4 Rutgers-Camden (29-12-1) vs. No. 8 Castleton State (29-11) Rutgers-Camden, 18-11
6 May 15, 1:15 p.m. No. 6 Stevens (26-14) vs. No. 7 Union (N.Y.) (26-11-1) Stevens, 10-3
7 May 16, 4:30 p.m. No. 5 Farmingdale State (26-11) vs. No. 1 Cortland State (32-8) Cortland State, 14-5
8 May 16, 7 p.m. No. 3 Amherst (29-9) vs. No. 2 Kean (32-12) Amherst, 7-1
9 May 17, 10 a.m. No. 6 Stevens (27-14) vs. No. 5 Farmingdale State (26-12) Farmingdale State, 6-2
10 May 17, 1:15 p.m. No. 4 Rutgers-Camden (30-12-1) vs. No. 2 Kean (32-13) Kean, 5-4
11 May 17, 4:30 p.m. No. 1 Cortland State (33-8) vs. No. 3 Amherst (30-9) Cortland State, 3-2
12 May 17, 7:45 p.m. No. 5 Farmingdale State (27-12) vs. No. 2 Kean (33-13) Kean, 6-5
13 May 18, 1 p.m. No. 3 Amherst (30-10) vs. No. 2 Kean (34-13) Kean, 4-3
14 May 18, 5 p.m. No. 1 Cortland State (34-8) vs. No. 2 Kean (35-13) Cortland State, 10-1
LINFIELD REGION (WEST)
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Linfield | McMinnville, Ore. | Jim Wright Stadium Watch/Live Stats
1 May 14, 3 p.m. No. 1 Linfield (33-7) vs. No. 6 LeTourneau (31-13) Linfield, 1-0
2 May 14, 6:30 p.m. No. 2 Cal Lutheran (34-8) vs. No. 5 Illinois Wesleyan (24-18) Cal Lutheran, 2-1
3 May 14, 10 p.m. No. 3 Trinity (Texas) (33-8) vs. No. 4 Wisconsin-Stevens Point (29-11) Wis.-Stevens Point, 3-2
4 May 15, 3 p.m. No. 6  LeTourneau (31-14) vs. No. 5 Illinois Wesleyan (24-19) LeTourneau, 3-2
5 May 15, 6:30 p.m. No. 1 Linfield (34-7) vs. No. 3 Trinity (Texas) (33-9) Linfield, 4-1
6 May 15, 10 p.m. No. 2 Cal Lutheran (35-8) vs. No. 4 Wisconsin-Stevens Point (30-11) Wis.-Stevens Point, 5-2
7 May 16, 3 p.m. No. 4 Wisconsin-Stevens Point (31-11) vs. No. 1 Linfield (35-7) Linfield, 3-2
8 May 16, 6:30 p.m. No. 6 LeTourneau (32-14) vs. No. 2 Cal Lutheran (35-9) Cal Lutheran, 2-1
9 May 16, 10 p.m. No. 4 Wisconsin-Stevens Point (31-12) vs. No. 2 Cal Lutheran (36-9) Wis.-Stevens Point, 9-7
10 May 17, 3 p.m. No. 1 Linfield (36-7) vs. No. 4 Wisconsin-Stevens Point (32-12) Linfield, 4-2
MARIETTA REGION (MIDEAST)
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Marietta | Marietta, Ohio | Schaly Stadium Watch/Live Stats
1 May 14, 9:30 a.m. No. 4 Widener (31-11) vs. No. 5 La Roche (30-13) Widener, 8-1
2 May 14, 1 p.m. No. 1 Marietta (29-14) vs. No. 8 Penn State-Berks (19-19) Marietta, 14-2
3 May 14, 4:30 p.m. No. 3 Salisbury (33-7) vs. No. 6 John Carroll (24-15) Salisbury, 9-8
4 May 14, 8 p.m. No. 2 Case Western (30-10) vs. No. 7 Thomas More (23-17) Case Western, 6-2
5 May 16, 10 a.m. No. 5 La Roche (30-14) vs. No. 8 Penn State-Berks (19-20) La Roche, 7-1
6 May 16, 1:15 p.m. No. 6 John Carroll (24-16) vs. No. 7 Thomas More (23-18) Thomas More, 9-8
7 May 17, 10 a.m. No. 4 Widener (32-11) vs. No. 1 Marietta (30-14) Widener, 5-4
8 May 17, 1:15 p.m. No. 3 Salisbury (34-7) vs. No. 2 Case Western (31-10) Salisbury, 6-2
9 May 17, 4:30 p.m. No. 7 Thomas More (24-18) vs. No. 1 Marietta (30-15) Thomas More, 7-5
10 May 17, 7:45 p.m. No. 5 La Roche (31-14) vs. No. 2 Case Western (31-11) Case Western, 8-0
11 May 18, 11 a.m. No. 4 Widener (33-11) vs. No. 3 Salisbury (35-7) Salisbury, 5-2
12 May 18, 2:15 p.m. No. 7 Thomas More (25-18) vs. No. 2 Case Western (32-11) Case Western, 18-3
13 May 18, 5:30 p.m. No. 4 Widener (33-12) vs. No. 2 Case Western (33-11) Case Western, 3-2
14 May 19, 9:30 a.m. No. 3 Salisbury (36-7) vs. No. 2 Case Western (34-11) Salisbury, 3-2
MISERICORDIA REGION (MID-ATLANTIC)
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Misericordia | Moosic, Pa. | PNC Field Watch/Live Stats
1 May 14, 10 a.m. No. 4 Baldwin Wallace (25-18) vs. No. 5 Misericordia (29-13-1) Baldwin Wallace, 8-4
2 May 14, 1:15 p.m. No. 1 Moravian (32-10) vs. No. 8 Haverford (22-18) Haverford, 3-1
3 May 14, 4:30 p.m. No. 3 Susquehanna (28-12) vs. No. 6 Keystone (27-12) Susquehanna, 5-3
4 May 14, 7:45 p.m. No. 2 Rowan (32-10) vs. No. 7 Wesleyan (Conn.) (27-11) Rowan, 7-2
5 May 15, 10 a.m. No. 5 Misericordia (29-14-1) vs. No. 1 Moravian (32-11) Misericordia, 4-3
6 May 15, 1:15 p.m. No. 6 Keystone (27-13) vs. No. 7 Wesleyan (Conn.) (27-12) Wesleyan, 6-0
7 May 15, 4:30 p.m. No. 4 Baldwin Wallace (26-18) vs. No. 8 Haverford (23-18) Baldwin Wallace, 10-2
8 May 15, 7:45 p.m. No. 3 Susquehanna (29-12) vs. No. 2 Rowan (33-10) Susquehanna, 5-4
9 May 17, 10 a.m. No. 7 Wesleyan (Conn.) (28-12) vs. No. 8 Haverford (23-19) Wesleyan, 6-3
10 May 17, 1:15 p.m. No. 5 Misericordia (30-14-1) vs. No. 2 Rowan (33-11) Misericordia, 1-0
11 May 17, 4:30 p.m. No. 4 Baldwin Wallace (27-18) vs. No. 3 Susquehanna (30-12) Baldwin Wallace, 4-1
12 May 17, 7:45 p.m. No. 7 Wesleyan (Conn.) (29-12) vs. No. 5 Misericordia (31-14-1) Wesleyan, 6-1
13 May 18, Noon No. 7 Wesleyan (Conn.) (30-12) vs. No. 3 Susquehanna (30-13) Wesleyan, 4-3
14 May 18, 3:30 p.m. No. 4 Baldwin Wallace (28-18) vs. No. 7 Wesleyan (Conn.) (31-12) Baldwin Wallace, 9-7
PIEDMONT REGION (SOUTH)
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Piedmont | Demorest, Ga. | Loudermilk Field Watch/Live Stats
1 May 14, Noon No. 1 Shenandoah (31-9) vs. No. 6 Covenant (26-13) Shenandoah, 11-3
2 May 14, 3:30 p.m. No. 2 Emory (29-10) vs. No. 5 Rhodes (32-15) Emory, 4-2
3 May 15, 5 p.m. No. 3 Birmingham Southern (35-10) vs. No. 4 Bridgewater (Va.) (33-12) Bridgewater, 1-0
4 May 15, 7:30 p.m. No. 6 Covenant (26-14) vs. No. 5 Rhodes (32-16) Rhodes, 5-3
5 May 16, 10 a.m. No. 1 Shenandoah (32-9) vs. No. 3 Birmingham Southern (35-11) Shenandoah, 5-4
6 May 16, 1:30 p.m. No. 2 Emory (30-10) vs. No. 4 Bridgewater (Va.) (34-12) Bridgewater, 7-4
7 May 16, 5 p.m. No. 1 Shenandoah (33-9) vs. No. 4 Bridgewater (Va.) (35-12) Bridgewater, 5-3
8 May 16, 8:30 p.m. No. 5 Rhodes (33-16) vs. No. 2 Emory (30-11) Emory, 4-3
9 May 17, Noon No. 1 Shenandoah (33-10) vs. No. 2 Emory (31-11) Emory, 12-8
10 May 17, 3:30 p.m. No. 4 Bridgewater (Va.) (36-12) vs. No. 2 Emory (32-11) Emory, 11-3
11 May 18, 7 p.m. No. 4 Bridgewater (Va.) (36-13) vs. No. 2 Emory (33-11) Emory, 5-2
WHITEWATER REGION (MIDWEST)
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Wisconsin-Whitewater | Whitewater, Wis. | Miller Stadium Watch/Live Stats
1 May 14, 1 p.m. No. 1 Wisconsin-Whitewater (36-7) vs. No. 6 St. Norbert (23-14) Wis.-Whitewater, 6-2
2 May 14, 4 p.m. No. 2 Heidelberg (31-11) vs. No. 5 Adrian (30-13) Adrian, 8-1
3 May 14, 7 p.m. No. 3 Concordia Chicago (37-5) vs. No. 4 Wis.-La Crosse (26-16) Concordia Chicago, 3-1
4 May 15, 1 p.m. No. 6 St. Norbert (23-15) vs. No. 2 Heidelberg (31-12) St. Norbert, 9-5
5 May 15, 4 p.m. No. 1 Wisconsin-Whitewater (37-7) vs. No. 4 Wis.-La Crosse (26-17) Wis.-Whitewater, 13-3
6 May 15, 7 p.m. No. 5 Adrian (31-13) vs. No. 3 Concordia Chicago (38-5) Adrian, 4-1
7 May 16, 1 p.m. No. 1 Wisconsin-Whitewater (38-7) vs. No. 5 Adrian (32-13) Wis.-Whitewater, 6-2
8 May 16, 4 p.m. No. 6 St. Norbert (24-15) vs. No. 3 Concordia Chicago (38-6) Concordia Chicago, 5-1
9 May 16, 7 p.m. No. 5 Adrian (32-14) vs. No. 3 Concordia Chicago (39-6) Adrian, 3-2
10 May 17, 1 p.m. No. 1 Wisconsin-Whitewater (39-7) vs. No. 5 Adrian (33-14) Wis.-Whitewater, 5-4