Fifty-six teams are set to begin regional play on Wednesday across eight different sites. All regionals will use a double-elimination format. Forty conference champions qualified automatically. Winners of the eight regional tournaments will qualify for the double-elimination championship at Fox Cities Stadium in Appleton, Wisconsin, May 22-26/27. Check back often for results.

Regional Brackets: Printable
Final Site Bracket: Interactive

All six-team brackets/schedules if four teams remain after Game 6
* Indicates games to be played if necessary

CENTRAL REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Wartburg Watch/Live Stats
1 May 13, 1 p.m. Wisconsin-Stevens Point vs. Greenville Wisconsin-Stevens Point, 7-4
2 May 13, 4:30 p.m. Webster vs. Carthage Webster, 4-3
3 May 13, 8 p.m. Wartburg vs. Anderson (Ind.) Anderson (Ind.), 4-3
4 May 15, 1 p.m. Greenville vs. Carthage Carthage, 10-2
5 May 15, 4:30 p.m. Wisconsin-Stevens Point vs. Wartburg Wartburg, 4-2
6 May 15, 8 p.m. Webster vs. Anderson (Ind.) Webster, 4-3
7 May 16, 1 p.m. Wisconsin-Stevens Point vs. Anderson (Ind.) Wisconsin-Stevens Point, 7-4
8 May 16, 4:30 p.m. Carthage vs. Wartburg Carthage, 4-1
9 May 16, 8 p.m. Webster vs. Wisconsin-Stevens Point Webster, 4-2
*10 May 17, 1 p.m. Carthage vs. Webster Webster, 5-1
MID-ATLANTIC REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: York Revolution/MAC/Sport York Watch/Live Stats
1 May 13, 10 a.m. Salisbury vs. Mitchell Salisbury, 11-1
2 May 13, 1:15 p.m. Kean vs. Penn State-Berks Penn State-Berks, 5-4
3 May 13, 4:30 p.m. Johns Hopkins vs. Misericordia Misericordia, 6-4
4 May 13, 9:50 p.m. Alvernia vs. Catholic Alvernia, 3-2
5 May 14, 10 a.m. Mitchell vs. Kean Kean, 11-3
6 May 14, 1:15 p.m. Johns Hopkins vs. Catholic Johns Hopkins, 15-3
7 May 14, 4:30 p.m. Salisbury vs. Penn State-Berks Salisbury, 16-5
8 May 14, 7:45 p.m. Misericordia vs. Alvernia Alvernia, 6-3
9 May 15, 10 a.m. Johns Hopkins vs. Penn State-Berks Johns Hopkins, 10-1
10 May 15, 1:15 p.m. Kean vs. Misericordia Misericordia, 6-2
11 May 15, 4:30 p.m. Salisbury vs. Alvernia Salisbury, 13-3
12 May 15, 7:45 p.m. Misericordia vs. Johns Hopkins Johns Hopkins, 7-5
13 May 16, Noon Johns Hopkins vs. Alvernia Alvernia, 8-1
14 May 16, 3:30 p.m. Salisbury vs. Alvernia Salisbury, 12-2
MIDEAST REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Washington & Jefferson Watch/Live Stats
1 May 13, Noon Frostburg State vs. Washington & Jefferson Frostburg State, 7-1
2 May 13, 3:15 p.m. Adrian vs. Shenandoah Shenandoah, 5-1
3 May 13, 6:30 p.m. Heidelberg vs. La Roche Heidelberg, 6-5
4 May 14, Noon Washington & Jefferson vs. Adrian Washington & Jefferson, 9-3
5 May 14, 3:15 p.m. Frostburg State vs. La Roche La Roche, 4-3
6 May 14, 6:30 p.m. Shenandoah vs. Heidelberg Heidelberg, 5-0
7 May 15, Noon Frostburg State vs. Shenandoah Frostburg State, 7-2
8 May 15, 3:15 p.m. Washington & Jefferson vs. La Roche La Roche, 4-1
9 May 15, 6:30 p.m. Heidelberg vs. Frostburg State Frostburg State, 9-6
10 May 16, Noon La Roche vs. Heidelberg La Roche, 6-5
11 May 16, 5 p.m. La Roche vs. Frostburg State Frostburg State, 8-4
MIDWEST REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Wisconsin-La Crosse Watch/Live Stats
1 May 13, 11 a.m. Saint John's (Minn.) vs. Coe Coe, 4-2
2 May 13, 2:15 p.m. Wisconsin-Whitewater vs. Ripon Ripon, 15-7
3 May 13, 5:30 p.m. Washington-St. Louis vs. Concordia Chicago Washington-St. Louis, 2-0
4 May 13, 8:45 p.m. Wisconsin-La Crosse vs. St. Scholastica Wisconsin-La Crosse, 10-3
5 May 14, 11 a.m. Saint John's (Minn.) vs. Wisconsin-Whitewater Wisconsin-Whitewater, 2-0
6 May 14, 2:15 p.m. Concordia Chicago vs. St. Scholastica Concordia Chicago, 7-4
7 May 14, 5:30 p.m. Coe vs. Ripon Coe, 5-4
8 May 15, 11 a.m. Washington-St. Louis vs. Wisconsin-La Crosse Wisconsin-La Crosse, 8-6
9 May 15, 2:45 p.m. Concordia Chicago vs. Ripon Concordia Chicago, 6-5
10 May 15, 5:30 p.m. Wisconsin-Whitewater vs. Washington-St. Louis Wisconsin-Whitewater, 3-0
11 May 15, 8:45 p.m. Coe vs. Wisconsin-La Crosse Coe, 11-5
12 May 16, Noon Wisconsin-Whitewater vs. Concordia-Chicago Concordia Chicago, 8-7
13 May 16, 2:30 p.m. Concordia-Chicago vs. Wisconsin-La Crosse Wisconsin-La Crosse, 10-3
14 May 17, 1 p.m. Coe vs. Wisconsin-La Crosse Wisconsin-La Crosse, 5-4
15 May 17, 4:30 p.m. Coe vs. Wisconsin-La Crosse Wisconsin-La Crosse, 15-4
NEW ENGLAND REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: ECAC Watch/Live Stats
1 May 13, 10 a.m. Salem State vs. MIT Salem State, 6-2
2 May 13, 1:15 p.m. Southern Maine vs. Suffolk Southern Maine, 4-0
3 May 13, 4:30 p.m. Ramapo vs. Castleton Ramapo, 4-3
4 May 13, 7:45 p.m. Wesleyan (Conn.) vs. Curry Curry, 4-0
5 May 14, 10 a.m. MIT vs. Suffolk MIT, 4-0
6 May 14, 1:15 p.m. Castleton vs. Wesleyan (Conn.) Wesleyan (Conn.), 7-4
7 May 14, 4:30 p.m. Salem State vs. Southern Maine Salem State, 10-1
8 May 14, 7:45 p.m. Ramapo vs. Curry Ramapo, 12-4
9 May 15, 10 a.m. Wesleyan (Conn.) vs. Southern Maine Wesleyan (Conn), 4-1
10 May 15, 1:15 p.m. MIT vs. Curry MIT, 3-0
11 May 15, 4:30 p.m. Salem State vs. Ramapo Ramapo, 6-3
12 May 15, 7:45 p.m. MIT vs. Wesleyan (Conn.) MIT, 4-1
13 May 16, Noon MIT vs. Salem State MIT, 2-1 (12)
14 May 16. 4 p.m. Ramapo vs. MIT Ramapo, 6-5 (13)
NEW YORK REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: SUNY Cortland Watch/Live Stats
1 May 13, 10 a.m. Oswego State vs. Amherst Amherst, 7-5
2 May 13, 1:15 p.m. SUNY Cortland vs. Oberlin SUNY Cortland, 6-4
3 May 13, 4:30 p.m. Keystone vs. Rensselaer Rensselaer, 2-0
4 May 13, 7:45 p.m. Baldwin Wallace vs. Old Westbury Old Westbury, 7-5
5 May 14, 10 a.m. Oswego State vs. Oberlin Oberlin, 7-2
6 May 14, 1:15 p.m. Keystone vs. Baldwin Wallace Keystone, 4-2
7 May 14, 4:30 p.m. Amherst vs. SUNY Cortland SUNY Cortland, 7-5
8 May 14, 7:45 p.m. Rensselaer vs. Old Westbury Rensselaer, 12-2
9 May 15, 10 a.m. Keystone vs. Amherst Keystone, 7-2
10 May 15, 1:15 p.m. Oberlin vs. Old Westbury Oberlin, 9-3
11 May 15, 4:30 p.m. SUNY Cortland vs. Rensselaer SUNY Cortland, 7-5
12 May 16, 10 a.m. Oberlin vs. Keystone Oberlin, 5-4
13 May 16, 1 p.m. Oberlin vs. Rensselaer Rensselaer, 5-4
14 May 16, 5 p.m. SUNY Cortland vs. Rensselaer SUNY Cortland, 7-0
SOUTH REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Piedmont Watch/Live Stats
1 May 13, Noon Rhodes vs. Methodist Rhodes, 7-4
2 May 13, 3:30 p.m. Pacific Lutheran vs. Emory Pacific Lutheran, 9-6
3 May 13, 7 p.m. Birmingham Southern vs. Marietta Birmingham Southern, 3-1
4 May 14, Noon Methodist vs. Emory Emory, 8-1
5 May 14, 3:30 p.m. Rhodes vs. Marietta Marietta, 4-3
6 May 14, 7 p.m. Pacific Lutheran vs. Birmingham Southern Pacific Lutheran, 7-2
7 May 15, Noon Rhodes vs. Birmingham Southern Birmingham Southern, 3-2
8 May 15, 3:30 p.m. Emory vs. Marietta Emory, 3-2 (12)
9 May 15, 7 p.m. Pacific Lutheran vs. Birmingham Southern Birmingham Southern, 7-1
*10 May 16, Noon Emory vs. Pacific Lutheran Emory, 7-6
*11 May 16, 3:30 p.m. Birmingham-Southern vs. Emory Emory, 8-5
WEST REGION
GAME DATE/TIME (ET) MATCHUP RESULT
Host: Texas-Tyler Watch/Live Stats
1 May 13, 1 p.m. Texas-Tyler vs. La Verne La Verne, 2-0
2 May 14, 10 a.m. Linfield vs. Trinity (Texas) Trinity (Texas), 5-1
3 May 14, 1 p.m. Millsaps vs. Whitworth Millsaps, 7-6
4 May 15, 10 a.m. Texas-Tyler vs. Linfield Linfield, 9-6
5 May 15, 1:15 p.m. La Verne vs. Whitworth La Verne, 10-3
6 May 15, 4:30 p.m. Trinity (Texas) vs. Millsaps Trinity (Texas), 5-3
7 May 15, 7:30 p.m. La Verne vs. Trinity (Texas) Trinity (Texas), 7-4
8 May 15 11 p.m. Linfield vs. Millsaps Linfield, 6-2
9 May 16 2 p.m. Linfield vs. LaVerne Linfield, 7-0
*10 May 16 5:30 p.m. Trinity (Texas) vs. Linfield Trinity (Texas), 7-3