The regional competitions for the 2015 NCAA fencing championships took place on Saturday in San Diego, Durham, North Carolina and Evanston, Illinois. On Sunday, the Northeast regional competed on the campus of New York University. Both men and women from the Mid-Atlantic/South, Midwest, West and Northeast regionals competed in the foil, epee and saber.

Mid-Atlantic/South Regional
Midwest Regional
West Regional
Northeast Regional

Men's Foil
MID-ATLANTIC/SOUTH REGIONAL
Place Name School
1 Thomas Dudey Princeton
2 John Vaiani Pennsylvania
3 Nabou Bravo Penn State
4 Simon Rizell NJIT
5 David Kong NJIT
 
MIDWEST REGIONAL
Place Name School
1 Maximilian Chastanet Ohio State
2 Ariel DeSmet Notre Dame
3 Virgile Collineau Notre Dame
4 Chris Colley Ohio State
5 Stanislav Sudilovsky Ohio State
 
WEST REGIONAL
Place Name School
1 Alexander Massialas Stanford
2 Alex Chiang Air Force
3 David Hadler UC San Diego
4 Darren Mei Stanford
5 Justin Lee Stanford
 
NORTHEAST REGIONAL
Place Name School
1 Andras Nemeth St. John's
2 Michele Caporizzi St. John's
3 Harrison Bergman Columbia
4 Drew Johnston Columbia
5 Brian Kaneshige Harvard
Women's Foil
MID-ATLANTIC/SOUTH REGIONAL
Place Name School
1 Sarah Parmacek Pennsylvania
2 Clarisse Luminet Penn State
3 Ambika Singh Princeton
4 Fatima Largaespada Temple
5 Ashley Tsue Princeton
 
MIDWEST REGIONAL
Place Name School
1 Lee Keifer Notre Dame
2 Zuzanna Sobchak Wayne State (Mich.)
3 Madison Zeiss Notre Dame
4 Eleanor Harvey Ohio State
5 Alanna Goldie Ohio State
 
WEST REGIONAL
Place Name School
1 Mary Mcelwee Air Force
2 Madeleine Girardot Air Force
3 Eliza Klyce Stanford
4 Christie Dawson Stanford
5 Sophia Holmqvist UC San Diego
 
NORTHEAST REGIONAL
Place Name School
1 Maragret Lu Columbia
2 Marta Hausman St. John's
3 Jackie Dubrovich Columbia
4 MaKenzie Lawrence Harvard
5 Sara Taffel Columbia
Men's Epee
MID-ATLANTIC/SOUTH REGIONAL
Place Name School
1 Oskar Tang Penn State
2 Jake Raynis Pennsylvania
3 Logan Koester Stevens
4 Zsombor Garzo Pennsylvania
5 Jack Hudson Princeton
 
MIDWEST REGIONAL
Place Name School
1 Lewis Weiss Ohio State
2 Garrett McGrath Notre Dame
3 Marc-Andre Blais Belanger Ohio State
4 Bill Meyer Ohio State
5 Matt Bogard Ohio State
 
WEST REGIONAL
Place Name School
1 Benjamin Riviere Stanford
2 James Salem Air Force
3 Sean Callaghan UC San Diego
4 Adam Campbell-Kruger UC San Diego
5 Ethan Lo Cal Tech
 
NORTHEAST REGIONAL
Place Name School
1 Nicolas Simko Harvard
2 Jake Hoyle Columbia
3 Sean White St. John's (N.Y.)
4 Simon Jones Brown
5 Noah Adamitis St. John's (N.Y.)
Women's Epee
MID-ATLANTIC/SOUTH REGIONAL
Place Name School
1 Isabel Ford Princeton
2 Anna Van Brummen Princeton
3 Julia Garcia NJIT
4 Jessie Gottesman-Radanovich Penn State
5 Isabella Barna Duke
 
MIDWEST REGIONAL
Place Name School
1 Eugenia Falqui Ohio State
2 Nicole Ameli Notre Dame
3 Helen Foster Northwestern
4 Ashley Severson Notre Dame
5 Catherline Lee Notre Dame
 
WEST REGIONAL
Place Name School
1 Rebecca Rose Stanford
2 May Peterson Stanford
3 Nicole Chiang UC San Diego
4 Laura Hawkins UC San Diego
5 Keyue Bao UC San Diego
 
NORTHEAST REGIONAL
Place Name School
1 Victoria Wines Cornell
2 Veronika Zuikova St. John's (N.Y.)
3 Mason Speta Columbia
4 Isis Washington St. John's (N.Y.)
5 Ally Ryf St. John's (N.Y.)
Men's Saber
MID-ATLANTIC/SOUTH REGIONAL
Place Name School
1 Andrew Mackiewicz Penn State
2 Kaito Streets Penn State
3 Chris Monti Duke
4 Shaul Gordon Pennsylvania
5 Steven Yang Pennsylvania
 
MIDWEST REGIONAL
Place Name School
1 Ziad Eisissy Wayne State (Mich.)
2 Jonah Shainberg Notre Dame
3 Frederick Koch Ohio State
4 Johnathan Fitzgerald Notre Dame
5 Fares Arfa Ohio State
 
WEST REGIONAL
Place Name School
1 Ryan Redhead Air Force
2 Emiliano Kaptain Air Force
3 David Beam Stanford
4 Daniel Wolfson Stanford
5 Drew Dickinson UC San Diego
 
NORTHEAST REGIONAL
Place Name School
1 Duncan O'Brien Harvard
2 Ferenc Valkai St. John's (N.Y.)
3 William Spear Columbia
4 Geoffrey Loss Columbia
5 Roman Sydorenko St. John's (N.Y.)
Women's Saber
MID-ATLANTIC/SOUTH REGIONAL
Place Name School
1 Karen Chang Penn State
2 Kathryn Charpin Penn State
3 Allison Lee Princeton
4 Jennifer Ling Duke
5 Teodaora Kakhiani Penn State
 
MIDWEST REGIONAL
Place Name School
1 Julie Saint-Cricq Wayne State (Mich.)
2 Francesca Russo Notre Dame
3 Claudia Kulmacz Notre Dame
4 Kimberly Young Ohio State
5 Alisha Gomez-Shah Northwestern
 
WEST REGIONAL
Place Name School
1 Stephanie Wang Stanford
2 Alexa Rohan Stanford
3 Alyssa Hofilena Air Force
4 Megan A. Gesner UC San Diego
5 Karinne Caisse UC San Diego
 
NORTHEAST REGIONAL
Place Name School
1 Adrienne Jarocki Harvard
2 Lena Johnson Columbia
3 Aliya Itzkowitz Harvard
4 Anestasia Ivanoff Columbia
5 Christine Whalen Brown