Championship Brackets:

NCAA Division II Men's Team Championships  -- Regional Round
Region/Match Matchup Winner, Score
Atlantic 1    
1 Bluefield State (15-9) vs. Winston-Salem (17-12) Bluefield State, 5-0
2 Shaw (24-1) vs. Bluefield State (16-9) Shaw, 5-3
Atlantic 2    
1 West Virginia Wesleyan (15-1) vs. Millersville (15-7) West Virginia Wesleyan, 5-0
2 Bloomsburg (10-6) vs. Kutztown (13-4) Kutztown, 5-4
3 West Virginia Wesleyan (16-1) vs. Kutztown (14-4) West Virginia Wesleyan, 5-0
Central 1    
1 Western New Mexico (17-5) vs. St. Cloud State (13-9) Western New Mexico, 5-0
Central 2    
1 Nebraska-Kearney (16-7) vs. Montana State Billings (8-8) Nebraska-Kearney, 5-3
East 1    
1 Philadelphia U. (17-6) vs. Merrimack (17-5) Philadelphia U., 5-1
2 Concordia (N.Y.) (21-2) vs. Philadelphia U. (18-6) Concordia (N.Y.), 5-0 
East 2    
1 Queens (N.Y.) (17-5) vs. USP (9-7) Queens (N.Y.), 5-0
2 Southern New Hampshire (12-6) vs. Bentley (13-7) Bentley, 5-0
3 Queens (N.Y.) (18-5) vs. Bentley (14-7) Queens (N.Y.), 5-0
Midwest 1    
1 Northwood (Mich.) (15-4) vs. Northern Kentucky (15-4) Northwood (Mich.), 5-4
2 Rockhurst (20-3) vs. Northwood (Mich.) (16-4) Rockhurst, 5-3
Midwest 2    
1 Southern Indiana (14-7) vs. Wayne State (Mich.) (17-6) Southern Indiana, 5-1
2 Drury (16-4) vs. Southern Indiana (15-7) Drury, 5-1
South 1    
1 Florida Southern (15-8) vs. Morehouse (11-10) Florida Southern, 5-0
2 West Florida (19-9) vs. Rollins (17-8) West Florida, 5-1 
3 Valdosta State (15-1) vs. Florida Southern (16-8) Valdosta State, 5-0
4 West Florida (20-9) vs. Valdosta State (16-1) Valdosta State, 5-0
South 2    
1 Lynn (18-4) vs. St. Leo (14-10) Lynn, 5-0
2 Ouachita Baptist (10-8) vs. Barry (17-7) Barry, 5-0
3 Lynn (19-4) vs. Barry (18-8) Barry, 5-4
South Central 1    
1 St. Edward's (12-8) vs. Northwest Missouri St. (19-4) St. Edward's, 6-1
South Central 2    
1 Abilene Christian (18-9) vs. Cameron (17-8) Abilene Christian, 5-2
Southeast 1    
1 Queens (N.C.) (17-2) vs. Anderson (S.C.) (9-9) Anderson, 5-4
2 Flagler (13-8) vs. Augusta State (15-8) Flagler, 5-1
3 Armstrong Atlantic (24-0) vs. Anderson (S.C.) (10-9) Armstrong Atlantic, 5-0
4 Flagler (14-8) vs. Armstrong Atlantic (25-0) Armstrong Atlantic, 5-1
Southeast 2    
1 Columbus State (15-4) vs. Georgia College (13-9) Columbus State, 5-1
2 Francis Marion (11-7) vs. Lander (16-5) Lander, 5-2
3 Columbus State (16-4) vs. Lander (17-5) Columbus State, 5-0
West 1 No matches UC San Diego (20-0)
West 2 No matches Hawaii Pacific (10-8)

Note: The winner of the last match listed in each region advances to the site of the final 16 in Almonte Springs, Fla. There was only one team in each of the West 1 and 2 regions, automatically advancing them to the final 16.