Brackets:

Regionals Final Site Bracket

2014 Division II Men's Team Championship -- Regional Rounds
Region/Match Matchup Date/Time/Result
Atlantic 1    
1 Shaw (13-4) vs. Chowan (15-8) Shaw, 5-2
2 *Bluefield State (17-3) vs. Shaw (14-4) Bluefield State, 5-0
Atlantic 2    
1 *Charleston (W.Va.) (13-3) vs. Edinboro (13-6) Edinboro, 5-4
2 Kutztown (11-3) vs. West Virginia Wesleyan (13-3) Kutztown, 5-2
3 Edinboro (14-6) vs. Kutztown (12-3) Edinboro, 5-3
Central 1    
1 No matches Northwest Mo. St. (16-2)
Central 2    
1 *Southwest Baptist (10-9) vs. Nebraska-Kearney (12-5) Southwestern Baptist, 5-3
East 1    
1 Southern New Hampshire (13-3) vs. Merrimack (12-7) Merrimack, 5-3
2 *Concordia (N.Y.) (15-2) vs. Merrimack (13-7) Concordia (N.Y.), 5-0
East 2    
1 *NYIT (15-4) vs. Queens (N.Y.) (9-7) NYIT, 5-0
2 Adelphi (11-5) vs. Chestnut Hill (18-5) Chestnut Hill, 5-1
3 NYIT (16-4) vs. Chestnut Hill (19-5) NYIT, 5-1
Midwest 1    
1 *Drury (19-1) vs. Grand Valley State (11-5) Drury, 5-0
2 Wayne State (Mich.) (10-7) vs. Southern Indiana (15-6) Southern Indiana, 5-3
3 Drury (20-1) vs. Southern Indiana (16-6) Drury, 5-2
Midwest 2    
1 *Indianapolis (12-2) vs. Missouri-St. Louis (10-5) Indianapolis, 5-3
2 McKendree (7-5) vs. Northwood (Mich.) (15-3) Northwood (Mich.), 5-3
3 Indianapolis (13-2) vs. Northwood (Mich.) (16-3) Northwood (Mich.), 5-3
South 1    
1 West Alabama (20-2) vs. Valdosta State (12-7) Valdosta State, 5-2
2 *West Florida (20-0) vs. Valdosta State (13-7) West Florida, 5-0
South 2    
1 *Barry (17-2) vs. Stillman (16-3) Barry, 5-0
2 Rollins (12-8) vs. Lynn (11-6) Lynn, 5-1
3 Barry (18-2) vs. Lynn (12-6) May 6, 11 a.m. ET
South Central 1    
1 St. Edward's (12-2) vs. Colorado Mesa (9-5) St. Edward's, 5-1
2 *Midwestern State (14-4) vs. St. Edward's Midwestern State, 5-4
South Central 2    
1 *Cameron (12-4) vs. Western New Mexico (11-5) Cameron, 5-2
Southeast 1    
1 North Georgia (10-9) vs. South Carolina-Aiken (10-9) South Carolina-Aiken, 5-2
2 Georgia College (14-7) vs. GRU Augusta (16-6) GRU Augusta, 5-2
3 *Armstrong Atlantic (16-5) vs. South Carolina-Aiken (11-9) Armstrong Atlantic, 5-0
4 GRU Augusta (17-6) vs. Armstrong Atlantic (17-5) Armstrong-Atlantic, 5-0
Southeast 2    
1 *Columbus State (17-4) vs. Wingate (16-4) Columbus State, 5-0
2 Mount Olive (18-0) vs. Lander (16-3) Lander, 5-0
3 Columbus State (18-4) vs. Lander (17-3) Columbus State, 5-4
West 1    
  No matches Hawaii Pacific (17-0)
West 2    
  No matches UC San Diego (11-6)
*Host school

Note: The winner of the last match listed in each region advances to the site of the final 16 in Altamonte Springs, Fla..