Brackets:

Regionals Final Site Bracket

2014 Division II Women's Team Championship -- Regional Rounds
REGION / MATCH MATCHUP DATE / RESULT
Atlantic 1    
1 Mercyhurst (10-4) vs. West Liberty (13-8) Mercyhurst, 5-4
2 *California (Pa.) (12-1) vs. Mercyhurst (11-4) California (Pa.), 5-0
Atlantic 2    
1 *Indiana (Pa.) (15-6) vs. Chowan (21-5) Indiana (Pa.), 5-0
2 Slippery Rock (11-9) vs. West Virginia State (13-2) West Virginia State, 5-1
3 Indiana (Pa.) (16-6) vs. West Virginia State (14-2) Indiana (Pa.), 5-3
Central 1    
1 Harding (15-4) vs. Arkansas Tech (11-4) Arkansas Tech, 5-4
2 *Southwest Baptist (21-2) vs. Arkansas Tech (12-4) Southwest Baptist, 5-1
Central 2    
1 *Augustana (S.D.) (19-0) vs. Emporia State (13-8) Augustana (S.D.), 5-0
2 Nebraska-Kearney (14-7) vs. Northeastern State (17-4) Northeastern State, 5-1
3 Augustana (S.D.) (20-0) vs. Northeastern State (18-4) Northeastern State, 5-3
East 1    
1 Chestnut Hill (18-7) vs. Merrimack (14-3) Chestnut Hill, 5-0
2 *NYIT (20-4) vs. Chestnut Hill (19-7) NYIT, 5-0
East 2    
1 *Queens (N.Y.) (16-4) vs. Goldey-Beacom (11-5) Queens (N.Y.), 5-0
2 Concordia (N.Y.) (11-5) vs. Queens (N.Y.) (17-4) Concordia (N.Y.), 5-2
Midwest 1    
1 Lewis (13-3) vs. Grand Valley State (14-7) Lewis, 5-0
2 *Drury (18-4) vs. Lewis (14-3) Lewis, 5-0
Midwest 2    
1 *Northwood (Mich.) (20-0) vs. Tiffin (18-6) Northwood, 5-3
2 Missouri-St. Louis (15-5) vs. Wayne State (Mich.) (21-4) Wayne State, 5-2
3 Wayne State (Mich.) (22-4) vs. Northwood (Mich.) (21-0) Wayne State, 5-3
South 1    
1 West Florida (23-4) vs. Rollins (15-5) West Forida, 5-2
2 *Barry (18-0) vs. West Florida (24-4) Barry, 5-1
South 2    
1 Lynn (15-3) vs. Stillman (22-2) Lynn, 5-0
2 *Saint Leo (17-5) vs. Lynn (16-3) Saint Leo, 5-3
South Central 1    
1 *Midwestern State (18-3) vs. Colorado Mesa (14-3) Midwestern State, 5-0
South Central 2    
1 *Saint Mary's (Texas) (11-4) vs. Cameron (15-5) Saint Mary's (Texas), 5-0
Southeast 1    
1 *Armstrong Atlantic (22-1) vs. Tusculum (19-2) Armstrong Atlantic, 5-0
2 Wingate (17-2) vs. Francis Marion (14-6) Francis Marion, 5-3
3 Armstrong Atlantic (23-1) vs. Francis Marion (15-6) Armstrong Atlantic, 5-0
Southeast 2    
1 *Columbus State (19-3) vs. Erskine (18-4) Columbus State, 5-0
2 Georgia College (17-7) vs. Flagler (16-4) Georgia College, 5-1
3 Columbus State (20-3) vs. Georgia College (18-7) Columbus State, 5-0
West 1    
  No matches BYU-Hawaii (26-0)
West 2    
  *Hawaii Pacific (13-5) vs. Academy of Art (16-3) Hawaii Pacific, 5-0
* -- Host school
The winner of the last match listed in each region advances to the site of the final 16 in Altamonte Springs, Fla.